„Fotoaparáty Canon, jako je Canon EOS R5, a také cenově dostupnější modely, jako je Canon EOS M50 Mark II, Canon EOS 850D a Canon EOS RP, jsou vybaveny automatickým zaostřováním Dual Pixel CMOS, které při pořizování videa funguje opravdu dobře. Umožňuje také plynulý přechod z jedné oblasti v záběru na druhou. Nabízejí také funkci Servo AF při záznamu filmu, která dokáže nepřetržitě sledovat pohybující se objekty v záběru.“
Joel však zdůrazňuje, že každá technika, kterou používáte, by měla příběh vylepšit. „Nikdy nepoužívejte techniku jen kvůli technice jako takové. Chcete-li diváka upozornit na něco konkrétního, zaměřte se na jednu z věcí, na které záleží nejvíce. U rybáře se možná budete chtít zaměřit na rybu v síti a poté přejít zaostřovacím bodem na tvář rybáře, abyste ukázali jeho reakci.“
Když začínáte, Joel doporučuje ovládnout používání clony a vytvářet různé filmové efekty. „Clona spolu se světlem a expozicí ovládá hloubku ostrosti. Vysoká světelnost [nízká clonová čísla] vám může pomoci zaměřit pozornost na objekt tím, že rozostří pozadí,“ vysvětluje. „Nízká světelnost poskytuje velkou hloubku ostrosti, když chcete zachovat ostré zobrazení blízkých i vzdálených objektů zároveň.
„Pokud jde o rychlosti závěrky, ideální je obvykle inverzní hodnota dvojnásobku snímkové frekvence. Pokud tedy natáčíte rychlostí 25 snímků za sekundu, je nejlepší snažit se použít rychlost závěrky 1/50. Používáte-li vyšší rychlost závěrky, pohybující se objekty vypadají spíše roztřesené než plynulé. Pokud fotografujete v jasném světle, budete muset povolit dostatečně nízkou rychlost závěrky s clonou, kterou chcete použít, a k objektivu přidat neutrální šedý filtr. V tmavých podmínkách může použití nižší rychlosti závěrky dobře fungovat, protože zvyšuje rozmazání pohybu a eliminuje potřebu použití vysokého nastavení citlivosti ISO, které může snížit kvalitu obrazu.“