Ze skrýše měli Dani a Jonty možnost zachytit tyto poštolčí rodinné hádky. Tady odrostlé mládě vyžaduje jídlo od své matky. Pořízeno fotoaparátem Canon EOS R7 s objektivem Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM při nastavení 150 mm, 1/6 400 s, f/6,3 a ISO 2500. © Jonty Clark
Mladá britská fotografka Dani Connorová si udělala jméno mezi profesionály během pandemie Covid-19 poté, co uvízla ve švédském Laponsku. Dani v této provincii pracovala jako dobrovolnice v přírodní rezervaci v době, kdy většina světa vyhlásila lockdown, a využila čas ke svému prospěchu: vytvořila si úzké pouto s místní volně žijící zvěří – konkrétně malou skupinou červených veverek.
„Viděla jsem to jako velmi dobrou příležitost k zahájení své kariéry,“ říká. „Řekla jsem si, že tomu dám šest měsíců, a kdybych se nikam nedostala, vrátila bych se do své práce v londýnském Muzeu přírodní historie.“ Po pouhém půl roce oddaného úsilí si Dani získala 60 000 sledujících přes Instagram, YouTube a Twitter a byla finančně podporována předplatiteli Patreon, kteří se zajímali o pokračování její práce.
Požádali jsme Dani, aby se podělila o své nejlepší tipy se studentským fotografem Jonty Clarkem, který si velmi přál dozvědět se více o fotografování zvířat ve volné přírodě. Jontymu jsme poskytli fotoaparát Canon EOS R7, který Dani použila při fotografování divoké zvěře ve Španělsku, a postavili jsme jim skrýš pro fotografy na zaručeném místě, kde bylo možné pozorovat rychle létající dravé ptáky.
Tady je rada, kterou Dani v tento den odhalila, spolu s výběrem z jejích a Jontyho nejlepších snímků.